İnsanlığın yaradılışından bu yana insanlık sürekli bir gelişim ve değişim yaşamaktadır. Buna bağlı olarak hayat ve yaşam tarzı değişiyor. Yaşam tarzı değişik gıdalara ve içeceklere de yönelebiliyor. Haliyle insanlığın ağzında bulunan orijinal dişleri de sürekli eksilmeye devam ediyor. Gerek diş bakımsızlığı ve diş çürümeleri gerek yaşanan kazalar veya durumlarda dişler sürekli eksilebiliyor.

Diş İmplantı Nedir?

Eksilmiş dişlerin yerlerine koyulabilmesi amacıyla çene kemiğinin içerisine yerleştirilen yapay bir diş köküdür.

Bu uygulanan diş kökü büyük çoğunlukla bir vida olmaktadır. Bu vida ise çene kemiği tarafından bedenimize ait bir parça olarak algıladığından Titanyum olarak yapılmaktadır. İmplantlar yüksek teknoloji ile üretildiğinden yüksek doku uyumuna sahiptir ve beden kabul etmektedir.

Uygulanan yöntem kalıcıdır. Estetiktir. Orijinal dişlerinize en yakın dişler implant olarak uygulanan dişlerdir. Çiğneme hissiyatı olarak doğallığa oldukça yakındır.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

İyi bir diş kliniğince uygulanmış diş implantının avantajları oldukça fazladır. Tabi yapılacak olan tedavi için mutlaka diş hekimini tecrübesi iyi derece olması gerekmektedir.

Kusursuz bir görünüm: Uygulanacak implant ile dişleriniz kusursuz ve sanki sizin kendi orijinal dişleriniz gibi görünür ve aradaki farkı ise sadece siz ve uygulamayı yapan diş hekimi bilir.

Akıcı bir konuşma: Ağız ve çene yapınıza uygun olmayan diş protezleri ağız içinde oynayabilir ve yanlış konuşmaya yol açabilmektedir. Diş implantları ise kök ile bağlı olduğundan oynamaz ve diliniz ile oynatma şansınız da bulunmaz.

Sağlam bir diş kökü: Kaybedilen bir dişin yerinde boşluk olur. Zamanla bu boşluk dolar ve implant teknolojisi ile çenenize monte edilecek bir implant ile muazzam bir diş köküne sahip olabileceksiniz.

Yemek Yemede muhteşem rahatlık: Eski tarz takma dişler ile yemek yemek oldukça zor ve rahatsız edicidir. İstenilen seviyede yeme olmaz. Uygulama yapılacak iyi bir diş implantı ile yemek yerken rahatsız olmazsınız. Direk çenenize monte edileceğinden orijinal dişlerden daha iyi bir çiğneme kabiliyetiniz olur.

Özgüven Hissi: Dişleriniz kusursuz olacağından gülümsemeniz ve özgüveniniz tavan yapacaktır.

Dayanıklıdır: Bakım talimatlarına uyulduğunda uzun süre hatta bu implanlarla ömrünüzü de tamamlayabilirsiniz.

Diş implant Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Uygulayacak hekime bağlı olarak ve uygulanacak çene yapısına ve çenenin içine yerleştirilen yere göre değişiklik gösterebilir. Ortalama %98 gibi bir başarı oranı var diyebilmekteyiz.

Dental (Diş) İmplant Herkese Uygun mudur?

Şayet sağlığınız bir diş çekme işlemine izin veriyorsa size diş implantı uygulanabilecek kategorisinde bulunuyorsunuz.

Günlük yaşamda dişi çekilebilen herkese uygulanabilir. Sadece sağlıklı bir çene kemiği ve diş etlerinin olması yeterlidir. Tabi bu durum için diş hekimine muayene olmanız gerekmektedir.

Sigorta Dental İmplant Maliyetini Kapsıyor mu?

SGK – Bağkur – Emekli Sandığı veya diğer Devlet sigortaları bu tedavi ödemesini yapmamaktadır. Özel sigortalar ise anlaşma poliçenize göre değişiklik göstermektedir.