Genelden sıkça sorula ve araştırılan “Tüm dişlerin ağrıması neden olur?” gibi sorular olabiliyor. Yaşam süremiz boyunca pek çok kez ağrılar yaşayabiliyoruz. Diş ağrıları ise ağrı kavramın en zorlanan türlerinden birisidir.

Genelde diş ağrılarının en hızlı çözümü nedir diyenler ilk olarak ağrı kesicilere başvuruyor. Kısa vadede evet ağrı kesiciler en hızlı çözüm olabiliyor fakat uygulanan ağrı kesiciler aslında en kısa çözüm olmaktadır. Çünkü sizi sadece anlık rahatlatır tüm ağrıyı alıp götürmez.

Darbe Sonucu tüm dişlerim ağrıyor?

Tüm dişlerin ağrıması için şiddetli darbelere maruz kalmanız gerekir. Bu darbeler tüm çene yapınızı oynatır ve bu da size ağrılı ve sancılı bir süreç olarak geri döner.

Darbe almadım ama tüm dişlerim ağrıyor?

Muhtemel bir ihtimal aslında bir veya iki dişinizde sorun var fakat ağrısı ve sızlaması tüm dişlerinize hatta çenenize vurabiliyor. Diş ağrıları her vücutta değişik sorunlar oluşturur ve tüm dişlerin sızlaması ise bu sorunlardan sadece birisidir.

Peki tüm diş ağrılarını nasıl kesebilirim?

Kısa vade bir çözüm için soğuk kompres ve ilaç alım dozunu aşmadan ağrı kesici alabilirsiniz. Akabinde derhal bir diş polikliniğine gitmeli bir diş hekimine muayene olmalı ve tam sorunu bulabilmek için diş filmi çektirmeniz gerekebilir. Hekiminiz sizin için en uygun diş ağrısı tedavisini uygulayacaktır. Diş ağrısı tedavileri genelde ağrısız ve sızısız lokal narkoz altında yapılmaktadır.