Dişiniz sızlıyor veya ağrımaya başladı ancak dişçiye gitmek için içten içe de korkuyorsunuz peke ne yapmalıyız?

Genel olarak toplumuzda dişçi konusu sürekli endişe verici korkutucu olarak tabir ediliyor. Fakat bu sebepten ötürü hep ertelediğimiz diş bakımını veya muayenesini ancak son evreye gelene kadar sürdürüyoruz. Bu durumda büyük çoğunlukta diş kaybı ile sonuçlanmaktadır.

Belki de daha önceleri bir muayeneye gidebilseydik dişimizi sadece bir dolgu ile kurtarabilecek ve hayatımıza ve kendi dişimizin bize verdiği rahatlığa geri dönebilecektik.

O ağrıyan dişimizi çektirsek bile arkada ve dokularda verdiği zararlar hep bizimle olacaktır.

Dişinizi kaybetmek zorunda kalmayabilirsiniz

Hissedilen diş ağrılarınız yada oluşan bir takım şikayetlerin sonucunda diş hekiminize hemen gittiğiniz durumlarda muhtemelen dişinizin çekilmesine gerek bile kalmayacaktır.

Artık günümüzde diş hekimlerimizin tecrüblerinden dolayı dişlerinizin mümkün olduğunca sizde kalmasını sağlayabiliyorlar.

Diş kaybınızı önleyebilmek üzeri bir takım dolgu, kanal tedavileri vesaire gibi hekimlerimizin oldukça sık kullandığı işlemler tüm hastalara uygulanabilmektedir.

Fakat geç kalınmış durumlarda ise artık dokunuzun kaybı oldukça fazla ise ve dişinizin tedaviye artık yanıt vermeyeceği durumlarda son çare diş çekme işlemidir.

Diş çektirmek can acıtır mı?

 Teknoloji her anlamda ilerlediğinden artık günümüz teknolojisiyle korkulan bir işlemden çıkmıştır. Rahat olun. Evet o dişçi koltuğunu oturduğunuzda bir tedirginlik yaşacaksınız ama tüm durum bundan ibaret bir şey hissetmeyeceksiniz.